דברים קטנים

קליינע געשעפטן ("דברים קטנים")
משתתפים: דורון פולק, אופירה אבישר, אמיר אשל, רפי בלר, ניצה גינוסר, נורמה דרימר, אורן מיוחס, ענת נגב, דבי עשב

כותרת המאמר לקוחה מתוך ציטוט משירו של אהוד מנור "דברים קטנים", בו הוא מציין בפזמון החוזר, כי הדברים הקטנים הם אכן היותר מעניינים.
בין הדברים הקטנים נמנים אותם אירועים וחפצים יומיומיים פעוטים המלווים את חיינו והמעניקים להם את הצבעים המרתקים ואת הרגעים הקטנטנים והקצרים העושים את יומנו.
תרגום כותרת התערוכה מאידיש מתייחסים לאותם דברים קטנים.

הרעיון לקיום התערוכה נוצר בעקבות הזמנת דורון פולק להציג בחלל הכל כך מיוחד של גלריה "ארטמבט" בכפר סבא. מראש היה ברור, שהפעם נתמקד ביצירות קטנות שרובן ככולן נוצרו בשנה האחרונה.

הגלריה הממוקמת בליבו של בית אבות, מעוררת אמפטיה בלב כל המבקר בה וצופה בתערוכותיה. יש במקום שילוב של אמנות ויצירה עם מרקם אנושי ייחודי ואווירה, שלא ניתן למצוא בשום מקום דומה לו. עצם תצוגת הפרויקט ב"ארטמבט", מהווה חוויה יוצאת דופן לאמנים.
התערוכה מביאה תרגום אחר ומופלא של האמנות לשפה אינטראקטיבית ייחודית של היוצרים עם התושבים המקומיים ואורחיהם. ההזמנה האישית הפכה לפרויקט משותף של קבוצת חברים אמנים.
8 אמנים חברו לדורון ומשתפים פעולה בעקבות ההזמנה לקחת חלק בתערוכה וכל אחד מהם מביא אמנות גדולה ואיכותית משלו המעוצבת בפורמט קטן. ייחודו של הפרויקט נעוץ בתצוגת התרגום המאפיין, השונה, אך גם המשלים, של כל יוצר להגדרה "אמנות הדברים הקטנים".
אופירה אבישר יוצרת ציורים חווייתיים ורישומים קטנים מסביבת חייה, מלאים בפרטים ואירועים דמויי דרמה קולנועית.
אורן מיוחס יוצר דיאלוג עם דמויות המקיפות את חייו, אותן הוא רושם על גבי מצעי חומרים ממוחזרים שהוא מוצא ברחוב. אמיר אשל מצלם דיוקנאות של נשים, אותם הוא מדפיס ל גבי מראות.
ניצה גינוסר יוצרת קולאז'ים עמוסי צבע ומפעימים, המספרים סיפורים עלומים.
ענת נגב יוצרת עבודות מטאפוריות העשויות בחומרים טבעיים וכמוה גם רפי בלר, יוצר תרגום עיצובי מחודש לעבודותיו, תוך כדי שהוא משמיש ומחדש חומרים וחפצים.
דבי עשב יוצרת גם היא על גבי חומרים מהרחוב, להם היא מוסיפה טקסטים פיוטיים משלה.
נורמה דרימר יוצרת עבודות מולטימדיה המתבססות על תצלומים, שהיא מבצעת בסיוריה בעולם. כל אלה מצטרפים לסדרות העבודות הזעירות החדשות של דורון פולק, בהם הוא טומן תצלומים מתוך מיצגי הגוף שלו – פרויקט אמנותי מתמשך במהלך העשור האחרון.

אביה ממון / דורון פולק – אוצרי התערוכה.